ПОВЕРХНЕВЕ ВОДОВІДВЕДЕННЯ, ДРЕНАЖ

 

Система складається з труб, колодязів, решіток, лотків і дощоприймачів. Особливості конструкції залежать від характеру вод: поверхневі або ґрунтові.

За призначенням дренажні системи можна розділити на дві великі групи:

  • Поверхневі. Відповідають за збір води для недопущення утворення калюж і впорядковують відведення за межі ділянки.
  • Підземні. Використовуються для відведення з території надлишкових ґрунтових вод (паводкових або в результаті танення снігу)

За розташуванням дренажі можуть бути:

  • роздільними - окремі елементи для збору і відведення двох різних типів води, наприклад, дощової води і стічних вод.
  • контурними - замкнуті в єдиний ланцюг конструкції, що дають змогу ефективно управляти стоками води на території та запобігати затопленням.

За зоною дії дренажні системи поділяються на:

  • Точкові - відведення з місць локального скупчення шляхом з'єднання зі зливовими стоками. Система оснащена пісковловлювачами для запобігання засмічення.
  • Лінійні - збір і відведення води з великих площ. Для облаштування системи протягують поглиблені пластикові або бетонні жолоби по території ділянки.

Для створення дренажної системи з максимальною продуктивністю ці два типи часто комбінують.

Під час вибору дренажної системи слід звернути увагу на такі критерії:

  1. Обсяг і тип стічної води: Різні системи можуть відрізнятися за ємністю та здатністю обробляти певні типи вод.
  2. Розмір і геометрія ділянки: Це допоможе визначити тип і кількість дренажних елементів.
  3. Спосіб встановлення: Деякі системи можуть вимагати специфічних інструментів або професійних навичок для правильного встановлення.
  4. Довговічність і матеріали: Переконайтеся, що обрана дренажна система виготовлена з якісних матеріалів, які будуть довговічними і стійкими до впливу навколишнього середовища.

ВИДИ ДРЕНАЖНИХ СИСТЕМ

 

Відкрита система

Вважаються найпростішими і можуть влаштовуватися для відведення зливових і талих водних мас. Вони облаштовуються, як правило, по периметру ділянки за допомогою відкопування дрібних канав. При створенні такої системи дренажу землі слід ретельно витримати всі ухили дна траншей для запобігання затоплення території. Виводиться відкритий дренаж у стічні або каналізаційні канали чи найближчу водойму.

 

Закрита система

Складаються з траншей, в яких укладено пластикові перфоровані труби, обмотані фільтром з геотекстилю. Труби обсипаються гравійним щебенем фракції 20-40 або 40-70 мм.

Зі свого боку, закрита система може бути дренажем поверхневим або дрібного закладення, а також дренажем глибинним. Поверхневий дренаж збирає воду з поверхні землі, а глибинний використовується для зниження рівня ґрунтових вод території.

3. точковий

Монтаж точкового дренажу здійснюється на ділянках з невеликою кількістю ґрунтових вод і малою ймовірністю затоплення будівель і території. Облаштування таких систем виконують у місцях максимального скупчення дощових вод. Зазвичай для прийому води використовуються кубічні дощоприймачі або зливові лотки.

Окремо виділяють дренаж будівель, який буває:

А. кільцевий

Являє собою систему закритого дренажу поверхневого типу (глибина до 1 метра), прокладену на відстані 1-3 метри від будинку. Ефективно збирає воду по периметру будь-якого приватного будинку, створюючи суху зону.

Б. пристінний

Це закрита дренажна система, прокладена біля фундаменту на рівні його підошви. Глибина закладення дорівнює глибині фундаменту і часто становить 1,5-2 метри. Для влаштування такого типу дренажу весь фундамент обкопують, встановлюють опорні щити і розпірки на період виконання робіт. Така система найчастіше влаштовується за наявності цоколя або підвалу.

* Ми надаємо послуги з облаштування поверхневого водовідведення та дренажних робіт.

Консультація за номером: 0685413026 Олександр